Ndodh në Bosnje: Në Srebrenicë fiton kandidati serb për kryetar komune Presidenti i Republikës Serbe të Bosnjës, Millorad Dodik ka deklaruar se cështja e fituesit të zgjedhjeve në Srebrenicë është “punë e kryer”... Më shumë se 700 milion femra në botë martohen para ditëlindjes së tyre të 18-të Kjo është dy në dhjetë vajza. Deri në vitin 2030 ky numër do të rritet deri në... Denoncimi i qytetarit: ‘Krokodili’, droga e përzier më benzinë që të kalb organet e trupit shitet në Tiranë Një tjetër lloji droge duket se po qarkullon mes të rinjve në kryeqytet, që sipas denoncimit... Refugjatėt sirianė e kapin terroristin dhe ia dorėzojnė policisė gjermane (Video/Foto) Tre refugjatė sirianė po cilėsohen si heronj, pasi qė ata e kanė kapur njėrin nga terroristėt mė tė kėrkuar nė botė.Jaber Albakr, 22-vjeēar, u shpall i dyshuari kryesor nga policia gjermane pėr... CNN filmon brenda njė kampi xhihadistėsh, zbulojnė njė detaj shqetėsues! (Video) Rrjeti i njohur televiziv amerikan, CNN ka publikuar sė fundi njė reportazh, ku tregon se si pėrgatiten pėr luftė xhihadistėt e “Shtetit Islamik”.Stafi i CNN ka arritur tė filmojė brenda njė kampi... Putin dërgon 200 aeroplanë ushtarakë në Ballkan! Forcat Ajrore të ushtrisë ruse dhe asaj serbe do të mbajnë stërvitjen e parë të përbashkët ushtarake në territorin e Serbisë dhe Republikës... Alepo njė destinacion turistik, madje Siria promovon edhe diskotekat e natės (Video) Aleppo e shkatėrruar? Nė fakt sipas regjimit sirian kjo nuk ėshtė e vėrtetė.E cilėsuar nga bota si “qyteti mė i rrezikshėm nė botė”, nė Aleppon perėndimore mund tė shkoni nė diskotekė dhe jeta...