Trump, personi i vitit sipas Time

Donald Trump është emëruar ‘personi i vitit' për vitin 2016, nga revista Time.

Njoftimi u bë në faqen e internetit të Time të mërkurën, në mëngjes.

Çmimi është vendosur nga redaktorët e Time-s, dhe shkon për personin apo grupin të cilët kanë pasur një ndikim të madh në lajmë, qoftë për të mirë apo për të keq./gazetametro.

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.