Lajmet e Fundit:

00:16 | Gjini: PDK janë më të këqinj se nacistët- Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe ish-deputeti,...22:45 | Xhaka shënon supergol për Borussian - Granit Xhaka ka shënuar një supergol për Borussia Monchengladbach në sfidën...22:33 | Skandal në tender në Komunën e Prishtinës – Komuna e fyen dhe i bën presion gazetarit pa u botuar artikulli- Në Komunën e Prishtinës që udhëhiqet nga Shpend Ahmeti duket se ka plasur...21:48 | Merkel na bëri faktorë në regjion- Analisti Lumir Abdixhiku thotë se Shqiptarët duhet të ndjehen me shumë fat e...20:34 | Cilit Veton t’i besojmë?- 1. Shkrim absurd që mohon UÇK-nëTë merresh me një çështje...20:27 | Merkel, Thaçin e Ramen i mbanë përballë në tavolinë, shtetet tjera në qoshe- Gjatë takimit të Kancelares gjermane Angela Merkel, Kryetarit të Komisionit Europian...16:51 | Më në fund! “Brangeline” martohen vjedhurazi- Më në fund! Zërat dhe spekulimet mbi datën dhe ditën se kur Angeline Jolie...16:46 | Thaçi ecën përkrah Merkelit - Kryeministri Hashim Thaçi, në profilin e tij në “Facebook” ka postuar...16:43 | Një shqiptar është vrarë në kufi- Kryetari i komunës së Podujevës Agim Veliu ka konfirmuar për gazetën se...15:00 | Burri i Vjosa Osmanit punoi për Kongresmenin që angazhohet për pavarësinë e serbëve të Kosovës- Ka vazhduar debati ndërmjet Avni Zogianit dhe Vjosa Osmanit. Kontesti ndërmjet tyre ka...14:57 | Yahoo Travel shkruan për dyqanin “Hillary” në Prishtinë- Gjiganti virtual i kërkimit, thekson se dyqani i veshjeve “Hillary” është...14:13 | PDK kërkon qeveri gjithëpërfshirëse me kryeministër Zenun Pajazitin- Partia Demokratike e Kosovës ka disa ditë që po kërkon edhe zyrtarisht një...14:05 | Vjosa Osmani dhe bashkëshorti i saj mbrojnë njëri-tjetrin - Vjosa Osmani dhe bashkëshorti i saj, Prindon Sadriu kanë qenë këto ditë...13:04 | Haradinaj i thotë Flora Brovinës se e kemi zgjidhjen edhe për ty!- Ramush Haradinaj i ka ‘treguar muskujt’ kur ka folur për seancën e ardhshme...12:21 | VV iu kthehet protestave, e nis nga Gjykata Kushtetuese- Sekretari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj mbrëmë nuk e përjashtoi...

Dy emigrant shqiptarë në rimorkio të kamionit për në Angli

17.05.2013 01:28

 

 

Dy emigrantë të paligjshëm nga Shqipëria u gjetën të fshehur në një kamion i ngarkuar me grur në tentim për t’u futur në Angli. Ata u hetuan nga kufitarët e portit të Lancashire-it.

Dy të rinjtë e moshës 29 dhe 30 vjeç u arrestuan nga forcat kufitare, pasi u zbuluan në një ngarkesë me grur, e cila po vinte nga Franca.

Anglia vazhdon të jetë cak i emigrantëve shqiptarë, por hyrja në këtë shtet atyre nuk u lejohet, pavarësisht se vendi ka liberalizim të vizave, pasi Anglia nuk është në Zonën Shengen.

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.

Na ndiqni në