Fisi qė s’di ēfarė ndodh nė vendin e tyre! (Foto) Nė njė copė tokė, diku mes Taxhikistanit dhe Pakistanit, jeton njė fis afgan, qė janė kaq tė izoluar sa nuk e dinė ēfarė ndodh me pjesėn tjetėr tė vendit.Fisi Wakhi nuk e dinė se talibanėt kanė qenė... PEMĖT QĖ U MBIJETUAN FATKEQĖSIVE NATYRORE, EDHE BOMBĖS ATOMIKE Forca e natyrės kalon ēdo limit dhe kufi. Do tė ju flasim pėr pemėt qė u kanė mbijetuar ēdo fatkeqėsie natyrore dhe njerėzore. Ato kanė qėndruar nė kėmbė edhe pas aksidenteve ajrore, cunameve, madje... Seks, drogė dhe alkool: Nė Kretė ėshtė “ēmenduri” (FOTO) Magaluf ėshtė njė prej resorteve mė famėkeq nė Europė, por famėn e tij tashmė po e merr Malia, njė ishull i vogėl afėr Kretės.Ai ėshtė bėrė destinacioni i shumė turistėve, kryesisht britanikė.Festa tė... Rrėfimi i vėrtetė rreth fshatit amerikan tė tė mallkuarve Dadllitaun quhet "fshati i tė mallkuarve" dhe ėshtė njėri ndėr "qytetet fantazma" mė tė njohur nė Amerikė Dadllitaun ėshtė njė "qytet-fantazmė", i lokalizuar nė Konektikatin veriperėndimor, nė... Këto janë 5 historitë që e bënë Parisin qytetin e dashurisë Është qyteti i dashurisë dhe jo vetëm sepse është i bukur. Parisi përshkohet nga... E paimagjinueshme, ja si mund të jenë pushimet tuaja pas 30 vitesh Të gjithë dëshirojnë të kapin një imazh sado pak të vogël të së ardhmes, sidomos kur mendjet më të mëdha shkencore apo shkrimtarë... Pėr pushime romantike, shkoni nė kėto vende - FOTO Ēka tjetėr mund tė jetė e mirė, pos njė pushimi romantik me tė dashurin/ėn tuaj.Janė disa vende ku ju mund tė harroni dinamikėn e pėrditshmėrive tuaja dhe tė kaloni kohė tė mrekullueshme sė...
TOP 5