Kjo është rruga drejt ferrit (Foto)

Rruga më e rrezikshme në botë, një udhë që duket se të con drejt ferrit,  ku kanë humbur jetën dhjetëra udhëtare vitet e fundit, ndodhet në Turqi.
Sipas një organizate që hulumton rrugët më të rrezikshme në botë, rruga “D915 Bayburt” është në vendin e parë.

Kjo rrugë është 50 kilometra e gjatë dhe ka 29 kthesa shumë të rrezikshme.
Rruga, që ishte ndërtuar nga ushtarët rus më 1916-ën.

Ajo është aq rrezikshme sa në disa kthesa është shumë e vështirë  të kthehesh për shkak se nuk ka anësore dhe mund të biesh nga një lartësi marramendëse.

 

 

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.