Dy tė vrarėt nė njė kafe nė Zvicėr janė shqiptarė (Foto) Nė Café 56 nė Bazel, mbrėmė u vranė dy meshkuj dhe njė u plagos rėndė. Portali zviceran 20minuten, raporton se kjo kafre frekuentohet nga shqiptarėt, dhe tė dy viktimat janė tė kėtij nacionaliteti,... Sulmi me sėpatė nė Dyseldorf u krye nga njė kosovar (Foto Pėr sulmin e mbrėmshėm me sėpatė nė stacionin e trenit nė Dyseldorf, ėshtė arrestuar njė 36 vjeēar me emrin Fatmir.H., raporton gazeta gjermane Der Spiegel Online.Sulmi me sėpatė nė tė cilin mbetėn tė... Tė shtėna nė kafen e shqiptarėve nė Zvicėr: Dy tė vrarė (Foto/Video) Sulmuesi qėllon nėpėr kafe nė Bazel, dy tė vrarė. Arsyeja e sulmit ende nuk dihet. Gazeta zvicerane Blick shkruan se kjo kafene ėshtė vend takim i shqiptarėve, me pronar nga Maqedonia, me iniscialet... Marigona, karateistja e Njėsisė Speciale tė Kosovės (Video) Marigona Beadini ėshtė femra e cila dikur ishte edhe kampionate nėpėr disa sporte, e sot ėshtė pjesė e Njėsisė Speciale tė Kosovės.Marigona Beadini ka qenė kampione e karatesė dhe e boksit, por sot... Fajdexhiu i jep nevojtarit 7200€, ia merr pothuajse dyfishin, ngritët aktakuzë ndaj tij Prokuroria Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit D.S., për shkak... Kuvendi merr vendim për pezullimin e dialogut Kosovë- Serbi Kuvendi i Kosovës, i ka dhënë mbështetje rezolutës se propozuar nga AAK në të cilën ndër të tjera kërkohet nga Qeveria qe të pezullojë... Babai dyshon në vetëvrasjen e Dafinës: Angazhon një ekspert zviceran Në natën e 17 shkurtit të vitit 2016 ishte gjetur e vdekur në një banesë në Prishtinë Dafina Zhubi, 35 vjeçare me vendbanim në Bernë,...