Mot i acartë deri të enjten Nga sot (e hënë), deri të mërkurën vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me origjinë polare.Sipas Institutit... “Parlamenti i Serbisë po ndërtohet 200 metra larg murit në veri” Rreth 200 metra larg murit që është ngritur së fundi pranë urës së lumit Ibër në Mitrovicë, serbët kanë nisur ndërtimin e një... Edhe Edita Tahiri e jep lajmin për kod telefonik +383 Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, njofton se sot shteti i Kosovës u bë me kod telefonik ndërkombëtar +383 të cilën ITU ia alokoi edhe zyrtarisht.Në një... Kosova bëhet zyrtarisht me kodin +383 Kosova edhe zyrtarisht ka hyrë sot në listën zyrtare të shteteve dhe rajoneve gjeografike që kanë kode telefonike.Kjo është evidentuar edhe në buletinin e... Arrestohet një i dyshuar për vrasjen në Mitrovicë Është arrestuar një person nën dyshimin e kryerjes së vrasjes në afërsi të gjimanzit “Frang Bardhi” në Mitrovicë, raporton Gazeta... Ja deri në cilën moshë vajzat e Kosovës janë të virgjëra “Monitorimi i situatës së fëmijëve dhe femrave”, një raport statistikor i realizuar nga Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) në bashkëpunim... Nga shpėrthim i fuqishėm nė Pejė u lėnduan dy persona (FOTO) Njė shpėrthim i fuqishėm ka ndodhur sot nė orėt e mėngjesit nė Pejė, ndėrsa raportohet edhe pėr tė lėnduar. Ngjarja ka ndodhur nė orėt e mėngjesit, saktėsisht te \"Rrokaqielli\" nė Pejė.Policia nė...