Lajmet e Fundit:

13:46 | Aeroplanët bosh të Malaysia Airlines (Foto)- Tragjeditë e fluturimeve MH17 dhe MH370 të Malaysia Airlines e kanë çuar pran...13:02 | Rusët ‘çmenden’ pas Majlindës- Majlinda Kelmendi e arriti një sukses të jashtëzakonshëm dje, duke e fituar...12:37 | Thaçi në Berlin: Fokus kryesor, investimet gjermane në Kosovë- Kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi sot do të niset për Berlin ku do...12:21 | Sot takimi i bllokut me VV-në- Sot në orën 15:00 në zyrat e LDK-së në ndërtesën e Kuvendit...10:32 | Besa Luzha thotë se gjyqtari portugez i GJK-së ndoshta u ndikua me para- Besa Luzha, koordinatore e programit në fondacionin gjerman ‘Friedrich Ebert...09:39 | Edhe në Kosovë ka filluar të bie shtimi i popullsisë - Nataliteti në Kosovë po bie çdo herë e më shumë dhe këtë e...09:30 | Gjermania: Respektojeni Gjykatën Kushtetuese – raportues ishte një portugez dhe jo PDK-ja- Gjermania është vendi i parë që ka reaguar rreth vendimit të Gjykatës...09:29 | Shqiptari i fundit i vrarë në Siri është Migjen Latifi 25 vjeçar- Migjen (Halil) Latifi (25), nga fshati Kllodernicë i Skenderajt, është shqiptari i...09:25 | Isa Mustafa rikandidon për kryetar të LDK-së- Isa Mustafa ka bërë të ditur se zgjedhjet e brendshme në LDK do të mbahen...09:19 | EULEX-i ia lë Gecin drejtësisë kosovare- Vendosi që të dorëzohet në mënyrë vullnetare në duart e EULEX-it,...09:12 | Si erdhi deri te rrahja e deputetëve shqiptarë në Maqedoni - VIDEO- Rrahja midis deputetëve shqiptarë në Parlamentin e Maqedonisë ka nxitur dilema...21:01 | Greqia ka rezervat më të arit në Ballkan, shikoni se sa ka Shqipëria!- Rezervat më të mëdha të artin në mesin e vendeve të Ballkanit i ka...19:20 | Lirohen në arrest shtëpiak 6 nga 43 të dyshuarit për terrorizëm- Gjykata e Apelit, duke miratuar ankesat e avokatëve mbrojtës të të dyshuarve...18:55 | Vetëvendosje se Aktgjykimi i Kushtetueses ja mbajti anën krejtësisht PDK-së- Pas publikimit të plotë të vendimit të Gjykatës Kushtetuese, ka reaguar...18:44 | Haradinaj: Do ta votojmë Isa Mustafën për kryetar të Kuvendit- Pas publikimit të Aktgjykimit të plotë lidhur me ligjshmërinë e zgjedhjes...

“Jeta në Komunë” ndërron adresë, nuk transmetohet në RTK

06.10.2013 19:15

Emisioni i debateve zgjedhore, “Jeta në Komunë”, i drejtuar nga gazetarja Jeta Xharra, i cili në zgjedhjet e kaluara lokale transmetohej në Radio Televizionin e Kosovës, ka ndryshuar adresë, dhe tani do të shfaqet në Radio Televizionin 21.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë gazetarja Xharra, si dhe nga Televizioni 21, të cilët kanë njoftuar se ky emision starton nga sonte, dhe do të transmetohet cdo ditë duke filluar nga ora 20.00 – 21.30.

“Karvani i këtij ekipi realizues do të shtegtojë nëpër 27 komuna, duke filluar nga Kamenica dhe do të përfundoi këtë rrugëtim të gjatë në kryeqytetin tonë Prishtinën me datën 1 nëntor. Janë gjithsej 27 debate që do të emetohen drejtpërdrejt nga komunat me shumicë shqiptare, kurse 11 komunat e tjera me komunitetet të ndryshme nacionale nga radhët e pakicave do të realizohen në Sheshin 21, duke u xhiruar e pastaj do të transmetohen në termine të caktuara në RTV21”, bëhet e ditur në një njoftim të RTV21. (reporteri.net)
 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.

Na ndiqni në