Lajmet e Fundit:

18:47 | Të pa strehët pas rrëzimit të duarve fitojnë 100$, por çfarë ndodhë më tutje !? (Video)- Në rrugët e New York -ut është bërë një video inspiruese e cila...18:40 | 3 Sekrete pse meshkujt ju lënë - Kjo nuk është e vërteta që dhemb. Kjo nuk është të diturit...18:14 | Edona: Kënga e re, diçka më ndryshe (Video)- Edona Llalloshi është shprehur mjaft e kënaqur me këngën e saj më...18:04 | Ja VIP-at shqiptarë që martohen në muajin shtator (Foto)- Ndryshe nga shumë çifte të cilët zgjedhin muajt e verës për të...17:50 | Seksi me ish-partnerin- Edhe pse ekspertët këshillojnë që pas ndarjes duhet të ndërpresim edhe...17:35 | Popullarizohet ‘këngëtari më i keq ndonjëherë’ (Video)- Nëse keni menduar se kohëve të fundit, skena është mbushur me...17:03 | Një video vërtetë e prekshme: Kur bankomati qeras (Video)- Paramendoni të vini deri te bankomati, të fusni kartelën tuaj dhe bankomati t’ju...16:32 | Rihanna, fantastike në bokserica të meshkujve (Foto)- Po kjo modë çfarë është! Rihanna ka veshur të brendshme të...16:23 | Pse nuk flasin mes vete Shkurta e Shyhretja?- Të dyja kanë karrierë të ndritur, i duan dhe pëlqejnë prej më...16:13 | Provokon Justin, poston foto të Bloom duke qarë (Foto)- Justin Bieber ka provokuar përsëri Orlando Bloom dhe me sa duket tinejxheri po kërkon...15:06 | Ky eshte Pallati olimpik- Është bërë publik projektit fitues për ndërtimin e Pallatit olimpik....09:50 | VRASJA E KENNEDY: Simboli i enigmave të Amerikës - Kanë kaluar mbi 60 vjet, por ato pamje mbeten esenca e Amerikës. Më shumë se sa...09:41 | Lirimi i 200 të dënuarve, skandal i dyfishtë- Njësa për Shqyrtimin e Performancës, pas një hulumtimi të bërë...09:35 | Shala: Dështuan Maty e Del Ponte- Drejtori ekzekutiv i Kwshillit për Mbrojtjen e Drejtave dhe Lirive t Njeriut, Behxhet Shala ka...09:31 | PDK-ja me dëshmi shtesë në Kushtetuese- Partia e cila ka fituar zgjedhjet e 8 qershorit, PDK-ja është duke përgatitur...

E marta e zezë!

03.10.2012 00:11

Foto ilustrim

 


Dita e martë  në  Kosovë , është  përmbyll me pesë vdekje, tri vrasje dhe dy vdekje aksidentale. Ajo ka nisur me një  vrasje në  Carrabreg të  Deçanit dhe është  përmbyllur me një  vrasje të  dyfishtë  në  fshatin Atmaxhë  të  Prizrenit. Ndërsa dy vdekjet aksidentale kanë  ndodhur, njëra në  fshatin Bajë  të  Skenderajt e tjetra në  Prugovc të  Prishtinë s. 
Rasti më  i rëndë  ka ndodhur të  martë n vonë  në  fshatin Atmaxhë , ku janë vrarë  Zejni (52) e Flamur (30) Gashi. Burime brenda policisë  së  Kosovë s, kanë  bërë  të  ditur se rasti ka ndodhur si pasojë  e një  mosmarrëveshje të trashëguar për një  kohë  të  gjatë , e që  kishte nisur nga një  rrahje mes fëmijëve.
Rasti tjetër, gjithashtu vrasje ka ndodhur paradite në  Carrabreg të  Decanit, ku ka mbetur i vdekur Zeqir Demhasaj, 35 vjeçar. Deri te kjo vrasje dyshohet se ka ardhur shkaku i fajdes. Dyshohet se vrasja është kryer në bashkëveprim midis dy vëllezërve.
Ndërkohë , gjatë  ditës së  martë , ka ndodhur një  tragjedi, ku një  person rreth të  50’ve është  djegur i të ri në  arat e fshatit Prugovc të  Prishtinë s, derisa po tentonte të  shuante një  zjarr  të  ndezur aty.
E vdekja e pestë  që  shënon këtë të  “martë  të  zezë ”, ka ndodhur në  fshatin Bajë  të  Skenderajt, ku një  femër e përkatësisë  serbe, është  mbytur aksidentalisht, nga bashkëshorti i saj. Ajo është  goditur nga rimorkio e traktorit.
 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.

Na ndiqni në