Lajmet e Fundit:

16:10 | Ky është prezantimi i Kosovës në Sarajevo Film Festival- Ky është ekipi nga Kosova që po e prezanton filmin ‘Tri dritare dhe një...15:58 | Kosova then kufinjtë e diplomacisë digjitale- Revista prestigjioze amerikane e shkencës dhe teknologjise Wired Magazine, ka intervistuar...15:47 | Kushtetuesja përjashton Kadri Kryeziun - Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka vendosur që publikisht të qortojë gjyqtarin...15:34 | Skandali, Gjykata jep ‘Arrest me burg’, Cane: Jam i pafajshëm. Më godasin politikisht- “Arrest me burg” ka caktuar Gjykata e Sarandës sot ndaj Agron Cane, sekretari i...14:33 | Arsim Bajrami përfaqëson PDK-në në Kushtetuese - Gjykata Kushtetuese më 21 gusht do të mbajë seancë dëgjimore për...11:01 | Ka vdekur edhe vajza tjetër, treni vret dy vajza në Drenas - FOTO- Para pak minutash një tren që po qarkullonte nga Drenasi për në Prishtinë...10:50 | Avokati që qëlloi veten duke demonstruar pafajësinë e klientit- Autori Jeremy Clay, tregon historinë e çuditshme të një avokati të...10:44 | Po shkojmë drejt koalicionit me LDK-në- Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Rrustem Mustafa, ka deklaruar se është...10:31 | Lavdrim Muhaxheri nuk ka vdekur thotë bashkëluftëtari i tij (Foto) - Lajmin për vdekjen e xhihadistit Lavdrim Muhaxheri, i cili dje u raportua në shumicën...10:26 | Etnon dhe Sheila vijnë me ‘Mengjesi im’- Grupi Etnon e ka kthyer në skenë pjesëmarrësen e X Factor Sheila Haxhiraj. Grupi...22:43 | Sivjet 2 mijë të pickuar nga rriqrat në Malishevë- Brenda 7 muajve, mbi 2 mijë qytetarë vetëm nga rajoni i Malishevës janë...22:39 | Çlirimtari bëhet Ebu Beker dhe mbron imam Qazimin- Çlirimtar Sylejmani nga Gjilani ka katër vjet që falet në xhaminë El...22:35 | Të burgosurit filmojnë arratisjen e tyre - VIDEO- Një grup prej 13 të burgosurish të rrezikshëm u arratisën nga një burg...22:32 | ​Bie në mina, humb jetën 21 vjeçari nga Istogu- Sh.Hysenaj nga Istogu ka humbur jetën pasi ka rënë në mina.Siç raporton...16:05 | Merkel favorizon Ramën në Konferencën për Ballkanin, shokohet Beogradi- Ende pa nisur Konferenca për Ballkanin në Berlin me 28 Gusht 2014 janë shfaqur...

E marta e zezë!

03.10.2012 00:11

Foto ilustrim

 


Dita e martë  në  Kosovë , është  përmbyll me pesë vdekje, tri vrasje dhe dy vdekje aksidentale. Ajo ka nisur me një  vrasje në  Carrabreg të  Deçanit dhe është  përmbyllur me një  vrasje të  dyfishtë  në  fshatin Atmaxhë  të  Prizrenit. Ndërsa dy vdekjet aksidentale kanë  ndodhur, njëra në  fshatin Bajë  të  Skenderajt e tjetra në  Prugovc të  Prishtinë s. 
Rasti më  i rëndë  ka ndodhur të  martë n vonë  në  fshatin Atmaxhë , ku janë vrarë  Zejni (52) e Flamur (30) Gashi. Burime brenda policisë  së  Kosovë s, kanë  bërë  të  ditur se rasti ka ndodhur si pasojë  e një  mosmarrëveshje të trashëguar për një  kohë  të  gjatë , e që  kishte nisur nga një  rrahje mes fëmijëve.
Rasti tjetër, gjithashtu vrasje ka ndodhur paradite në  Carrabreg të  Decanit, ku ka mbetur i vdekur Zeqir Demhasaj, 35 vjeçar. Deri te kjo vrasje dyshohet se ka ardhur shkaku i fajdes. Dyshohet se vrasja është kryer në bashkëveprim midis dy vëllezërve.
Ndërkohë , gjatë  ditës së  martë , ka ndodhur një  tragjedi, ku një  person rreth të  50’ve është  djegur i të ri në  arat e fshatit Prugovc të  Prishtinë s, derisa po tentonte të  shuante një  zjarr  të  ndezur aty.
E vdekja e pestë  që  shënon këtë të  “martë  të  zezë ”, ka ndodhur në  fshatin Bajë  të  Skenderajt, ku një  femër e përkatësisë  serbe, është  mbytur aksidentalisht, nga bashkëshorti i saj. Ajo është  goditur nga rimorkio e traktorit.
 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.

Na ndiqni në