Nga shpėrthim i fuqishėm nė Pejė u lėnduan dy persona (FOTO)

Njė shpėrthim i fuqishėm ka ndodhur sot nė orėt e mėngjesit nė Pejė, ndėrsa raportohet edhe pėr tė lėnduar. Ngjarja ka ndodhur nė orėt e mėngjesit, saktėsisht te "Rrokaqielli" nė Pejė.
Policia nė Pejė ka konfirmuar pėr "Lajmi.net" se nga shpėrthimi nė Pejė dy persona janė lėnduar.

“Dy personat e lėnduar janė njė kalimtar rasti dhe pronari i dyqanit ku ka ndodhur shpėrthimi. Tė dy janė jashtė rrezikut pėr jetė dhe po trajtohen nė Emergjencėn e Pejės”, ka deklaruar zėdhėnėsi i Policisė Xhevat Ibraj.

Shpėrthen boca e gazit, thyhen xhamat e njė lokali nė Pejė, ja pasojat (Foto)

Njė shpėrthim i njė boce tė gazit ka ndodhur mėngjesin e sotėm nė qendėr tė Pejės.

Si pasojė ėshtė dėmtuar njė lokal nė kėtė qytet.

Express ka siguruar foton nga vendi i ngjarjes.

Fuqia e bocės ka thyer tė gjitha xhamat e lokalit. Pėrveē dėmeve materiale akoma nuk dihet nėse ka tė lėnduar. 

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.