Edhe Edita Tahiri e jep lajmin për kod telefonik +383

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, njofton se sot shteti i Kosovës u bë me kod telefonik ndërkombëtar +383 të cilën ITU ia alokoi edhe zyrtarisht.

Në një kumtesë dërguar medieve, ajo ka thanës e se ITU, në pajtim me marrëveshjen e Telekomit Kosovë – Serbi, ka publikuar kodin telefonik për Kosovën.

Tahir këtë lajm e ka quajtur të arritur historike.

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.