Lajmet e Fundit:

20:42 | Mediat zvicerane: Vrasësi i shqiptarit në xhaminë e Zvicrës, një serb!- Një shqiptar rreth moshës 51 vjeçare ishte vrarë në orët e pasdites...15:09 | Emrat e të akuzuarve për krime lufte, vetëm pas themelimit të Gjykatës Speciale- Prokurori amerikan Clint Williamson i cili për tri vjet ka hetuar mbi raportin e senatorit Dick...11:04 | Lavdrim Muhaxheri ka vdekur, dëshmi me foto? (+18)- Lajmi për vrasjen e Lavdrim Muhaxherit u tha se nuk është i vërtet, mirëpo...09:37 | Nuk është mirë që Lista Serbe ta përcaktojë qeverinë e ardhshme - Ambasadori britanik në Kosovë, Ian Cliff, ka thënë se nuk do të ishte...09:34 | Shpendi po punon plogësht, të zhgënjyer me punën e tij - Kryetari i Degës së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në...09:29 | Po hetohen zyrtarët me pasuri të dyshimtë - Prokuroria Themelore e Prizrenit, këtë vit ka ngritur akuzë për deklarimin e...00:29 | Facebook ka problem, s’po bën “chat”-i- Rrjeti më i madh social në botë, Facebook, sonte fiks pas orës 24, ka probleme...00:01 | Çmimi Cineuropa për filmin “Tri dritare dhe një varje”- Çmimi i ndarë për ekipin e filmit është pranuar nga dy aktorët...23:42 | Angela Martini prezanton të dashurin e ri - Pas pushimeve të kaluara së bashku në Ibiza, modelja Angela Martini dhe...23:26 | Reus ne Real Madrid- Menaxheri i FIFA-s, Francois Gallardo ka bërë të ditur se Real Madrid ka arritur...22:27 | Kushtetuesja la vetëm një mundësi, zgjedhjet e reja - Ish kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, duke komentuar vendimin e...15:05 | Gjyqtari amerikan përgatiti rrëzimin e Isa Mustafës- Gjyqtari amerikan, Robert Carolan, i cili nuk ishte pajtuar me vendimin e Gjykatës Kushtetuese...14:56 | PDK: Vendimi, vendosje e kushtetutshmërisë dhe respektim i vullnetit të popullit- Përmes një komunikate, Partia Demokratike e Kosovës ka mirëpritur vendim e...14:31 | Zyrtare: Gani Geci ne EULEX- I dyshuari për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit, Gani Geci i është dorëzuar...14:24 | Kryetari Lexhendar: A ta dërgojmë vendimin e Gjykatës Kushtetuese në Gjykatë Kushtetuese?- Kryetari Lexhendar Visar Arifaj ka dhënë një propozim interesant për ta vazhduar...

Shtetasi i Kosovës kapet me 440 telefona në Aeroportin e Shkupit – vlera 60 mijë dollarë

21.05.2013 14:29

 

 

Doganierët e aeroportit të Shkupit, në një aksion të koordinuar me Ministrinë e Punëve të Brendshme kanë penguar kontrabandimin e 440 telefonave celularë. Telefonat ka qenë duke i bartur një shtetas i Kosovës nga Stambolli. Në bagazhin e tij ka pasur 440 telefona celularë, prej të cilëve 242 telefona të tipit NOKIA – 101, nuk janë paraqitur fare në dokumentet e nevojshme të doganës, ndërsa për 198 telefonat tjerë, ekziston dyshimi se është bërë shkelje e të drejtës së pronësisë intelektuale.

Vlera e paraqitur e telefonave celularë është rreth 11 mijë dollarë, por nëse do të shiteshin sikur origjinal, vlera do të arrinte rreth 60 mijë dollarë.
 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.

Na ndiqni në