Lajmet e Fundit:

13:14 | Akuza e Williamson përfshin disa figura politike të Kosovës- Sipas të përditshmes “Danas”, fytyra shumë të larta politike, që...13:02 | ​Skandaloze: Në derën e zyrtarit komunal në Rahovec shkruan: Bismilahi- Në kohën kur në Irak e Siri po krijohet kalifati i vetëshpallur i...09:40 | Vetëvendosjen s’e thirrën më!- Intensiteti i negociatave në mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe koalicionit trepalësh...09:34 | Nuk ka pasur trafikim organesh të serbëve dhe as krim të organizuar nga UÇK- Nuk ka prova për trafikim të organeve të njerëzve, nuk ka prova për krim...09:19 | 9 gjërat që nuk i dinit për Hënën - Sikurse edhe trupat e tjerë qiellore, edhe Hëna, sateliti i vetëm dhe trupi qiellor...09:17 | Pasuria 30 milionëshe e sekuestruar- Gazeta “Zëri” ka arritur ta sigurojë listën me emrat e politikanëve...09:13 | Xhabir Hamiti flet pse krerët e BIK-ut nuk u ftuan në iftar nga Amerika - Ligjëruesi në FSI dhe ish-kryetar i Kuvendit të Bashkësisë së...09:07 | Masakra e pesëfishtë, për fejesën e mbesës- Merushja mbarte emrin e gjyshes së saj. Kishte shërbyer prej vitesh si një ogur i...09:00 | Ja kush janë sozitë e futbollistëve - FOTO- Shpesh thuhet se mes personazheve të botës së futbollit dhe botës së...08:56 | Ekzekutohet me kallash një 27 vjeçar - Një 27-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri në qytetin e...08:52 | Të gjithë drejtë Gjykatës Kushtetuese - Gjykata Kushtetuese po kthehet në organin kryesor për formimin e institucioneve të...08:45 | Ja cilat janë kushtet e ‘Srpska-s’ për mandatarin për kryeministër- Bartësi i listës, Aleksandër Jabllanoviq, thotë deputetët e subjektit...08:40 | Treshja nuk e do PDK-në as në qeveri gjithëpërfshirëse- Treshja LDK-AAK-Nisma me asnjë çmim nuk do të pranojnë që të...22:57 | Luftëtarët e ISIS-it i vënë flakën flamurit palestinez - VIDEO- Një gjë e pazakontë ka ndodhur në mesin e disa luftëtarëve për...22:50 | Ambasadorja amerikane thotë se në Kosovë nuk ka krizë politike - Gjithandej vlerësohet se Kosova është futur në një krizë politike,...

Shtetasi i Kosovës kapet me 440 telefona në Aeroportin e Shkupit – vlera 60 mijë dollarë

21.05.2013 14:29

 

 

Doganierët e aeroportit të Shkupit, në një aksion të koordinuar me Ministrinë e Punëve të Brendshme kanë penguar kontrabandimin e 440 telefonave celularë. Telefonat ka qenë duke i bartur një shtetas i Kosovës nga Stambolli. Në bagazhin e tij ka pasur 440 telefona celularë, prej të cilëve 242 telefona të tipit NOKIA – 101, nuk janë paraqitur fare në dokumentet e nevojshme të doganës, ndërsa për 198 telefonat tjerë, ekziston dyshimi se është bërë shkelje e të drejtës së pronësisë intelektuale.

Vlera e paraqitur e telefonave celularë është rreth 11 mijë dollarë, por nëse do të shiteshin sikur origjinal, vlera do të arrinte rreth 60 mijë dollarë.
 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.

Na ndiqni në