Lajmet e Fundit:

12:21 | VV iu kthehet protestave, e nis nga Gjykata Kushtetuese- Sekretari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj mbrëmë nuk e përjashtoi...12:05 | Vdes polici serb i plagosur në afërsi të kufirit me Kosovën - Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, ka njoftuar se...12:02 | Zogiani: Kush e futi në FSK dhe MPJ, Prindon Sadriun- burrin e Vjosa Osmanit- Ish-kandidati për deputet nga radhët e Vetëvendosjes, Avni Zogiani...10:57 | Lidhjet e Besa Luzhës me AAK-në dhe financimet që merr nga Qeveria Thaçi - Besa Luzha, në disa paraqitje ka folur si një analiste dhe ajo ka rënë në...10:51 | Lamtumirë kujtimeve të këqija- Shkencëtarë neurologë amerikanë jo vetëm që kanë identifikuar...10:47 | Fadil Ismajli: Kisha ftesë nga zonja Merkel, por Thaçi nuk më mori me vete- Ministri i Zhvillimit Ekonomik Fadil Ismajli i ka kryer të gjitha përgatitjet për...10:43 | Vritet në Siri edhe një shqiptar tjetër- Mediat shqiptare në Maqedoni kanë raportuar sonte se një shqiptarë nga Maqedonia...10:33 | Kim Jong-un, gjithmonë i Kuq: Urdhëron të transmetohen vetëm ndeshjet e Manchester United- Diktatori komunist Kim Jong-un gjithmonë ka qenë i Kuq. Dhe tani, tifozi 31 vjeçar...10:28 | Haradinaj: Mustafa do të jetë kryeparlamentar- Ramush Haradinaj, i nominuari për kryeministër nga koalicioni paszgjedhor LDK-AAK-Nisma,...10:24 | Mustafa: Po organizohemi ta shpëtojmë shtetin nga kapja - Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, vazhdon të insistojë në të drejtën e...00:34 | Molliqaj: Jemi fare pranë vendimit që të mbesim në opozitë- Në prag të seancës së ardhshme të Kuvendit të Republikës së...23:05 | Heta: Putin e Poroshenko janë në luftë e po takohen, e politikanët tanë jo- Opinionisti Albert Heta ka marrë një shembull interesant rreth dialogut të...22:55 | Doris Pack: Besa Luzhës t’i vijë turp!- Në një postim të saj të sotëm në Twitter, Doris Pack ka shkruar se...22:44 | Krasniqi thoshte se vendimet e Gjykatës Kushtetuese duhet të respektohen, e tash i quan të korruptuara- Kur kishte shkuar kërkesa në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës për...22:10 | Krasniqi: Frustrohen me Kushtetuesen tash, “e ngritën në qiell” më herët - Ministri në detyrë i Kulturës, Rinisë e Sportit, dhe njëherësh...

H.TH në kamishat e Thaçit kushtojnë 4 deri në 5 euro!

28.07.2013 18:51

 

 

Shumëkujt i kanë bërë shumë përshtypje inicialet H.TH, të shtypura në kamishat e Hashim Thaçit. Madje mendohej se kryeministri kosovar kishte themeluar markë rrobash. Në një storie të Klan Kosovës thuhet se në fakt Hashim Thaçi nuk vishet shtrenjtë. Ai thuhet se vesh shpesh herë të njëjtat komplete teshash, qoftë në Bruksel apo edhe në Kosovë. Edhe për dizejnatorin Valdrin Sahiti, Thaçi nuk duket se harxhon shumë në veshje. Sipas tij, rrobat e Thaçit që vesh në takime qoftë zyrtare dhe në ato jo shumë zyrtare duken të mos jenë material i shtrenjtë. Edi Sejdiu, shef i protokollit në Kryeministri i ka thënë Klan Kosovës se Thaçi nuk investon shumë nga xhepi i tij për veshje. Për inicialet H.TH ai tha se kryesisht bëhen me një çmim nga 4 deri në 5 euro, dhe atë të shtypura nga dyqani ku blihen kamishat. Ai ka thënë se shpesh ndodh që shtypja e këtyre inicialeve bëhet edhe pa para. 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.

Na ndiqni në