Lajmet e Fundit:

10:36 | Ulësja në OKB e varur nga Traktati me Serbinë- Marrja e ulëses së Kosovës në Kombet e Bashkuara dhe anëtarësimi i saj...10:35 | Xhemajli afër Milanit- Mesfushori shqiptar i Napolit, Blerim Xhemaili duket gjithnjë e më afër...10:23 | Komuna e Qendra Sociale përplasen për vetura të reja- Për veturat e reja që ka blerë Komuna e Klinës ka plasur përplasje midis...10:16 | Ramos grushtoi Mandzukicin - VIDEO- Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos e goditi në fytyrë përforcimin e ri...10:16 | Negociatat, zgjidhja e ngërçit politik- Analisti politik Armand Shkullaku ka vlerësuar se, përveç zgjidhjes ligjore të...10:13 | BE-ja pret që vetë kosovarët të zgjidhin lëmshin e tyre institucional - Peter Stano, zëdhënës për Zgjerimin në Komisionin Evropian, ka deklaruar se...10:10 | Zgjedhjet “djegin” Ramushin- Ramush Haradinajt do t’i rrezikohet përkrahja e partive të Bllokut, nëse Kosova...10:02 | Gërxhaliu tërhiqet nga gërmimet: Nuk duroj ma- ​Udhëheqësi i gërmimeve në Rashke dhe në vendet e tjera Serbe...09:58 | Dekonspirohet dhe vritet një bashkëpunëtor i AKI-së në Siri - Një bashkëpunëtor i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës...16:10 | Ky është prezantimi i Kosovës në Sarajevo Film Festival- Ky është ekipi nga Kosova që po e prezanton filmin ‘Tri dritare dhe një...15:58 | Kosova then kufinjtë e diplomacisë digjitale- Revista prestigjioze amerikane e shkencës dhe teknologjise Wired Magazine, ka intervistuar...15:47 | Kushtetuesja përjashton Kadri Kryeziun - Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka vendosur që publikisht të qortojë gjyqtarin...15:34 | Skandali, Gjykata jep ‘Arrest me burg’, Cane: Jam i pafajshëm. Më godasin politikisht- “Arrest me burg” ka caktuar Gjykata e Sarandës sot ndaj Agron Cane, sekretari i...14:33 | Arsim Bajrami përfaqëson PDK-në në Kushtetuese - Gjykata Kushtetuese më 21 gusht do të mbajë seancë dëgjimore për...11:01 | Ka vdekur edhe vajza tjetër, treni vret dy vajza në Drenas - FOTO- Para pak minutash një tren që po qarkullonte nga Drenasi për në Prishtinë...

Zgjedhjet lokale: LDK e VV në balotazh për Prishtinën

05.08.2013 19:21

 

 


Një hulumtim i opinionit publik i zhvilluar nga "Index Kosova" për zgjedhjet e 3 nëntorit në Prishtinë nxjerr dy partitë opozitare në nivel vendi, LDK e VV, në balotazh në betejën për kryeqytetin.
Ndonëse ende nuk janë zyrtarizuar kandidatët e partive politike për Kryetar të Prishtinës, në pyetjen e parashtruar gjatë sondazhit të "Index Kosova" se nëse zgjedhjet lokale për Kuvendin Komunal do të mbaheshin nesër 500 respondentët janë përgjigjur si vijon:

 

LDK - 29%

 

VV - 17%

 

PDK - 11%

 

AAK - 3%

 

AKR - 1%

 

Sipas këtij hulumtimi, të publikuar nga indeksonline, beteja për Prishtinën, për dallim nga zgjedhjet e kaluara kur Isa Mustafa e fitoi garën pa balotazh, kësaj radhe do të shkonte ne balotazh në mes të LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje!.
 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.

Na ndiqni në