Rritet për 9 për qind eksporti i produkteve bujqësore Është rritur sërish eksporti i produkteve bujqësore.Sipas të dhënave nga Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, për dallim nga viti... Realizohet thirrja e parė me kodin e ri +383 (Video) Thirrja e parė me kodin e ri telefonik +383 ėshtė realizuar nė njė konferencė pėr media tė mbajtur nga Telekomi i Kosovės, raporton Koha.net.Drejtori menaxhues i Telekomit, Agron Mustafa, ka thėnė se... HIB Petrol, sėrish tatimpaguesi mė i madh nė Kosovė Buxheti i vendit pėr vitin e ardhshėm i miratuar nga Qeveria do tė jetė pėr herė tė parė 2 miliardė euro. Pėr tu bėrė ky buxhet gati njė e pesta e tė hyrave janė kontribut i top dhjetė kompanive tė... Drejtori i PTK-së, Agron Mustafa shpërndan ora të mençura për nxënësit e ASK-së (Foto) A doni të dini se ku e keni fëmijën tuaj në çdo kohë? Apo t’i jepni porosinë... ARRESTOHET DREJTORI I AGJENCISË QENDRORE TË PROKURIMIT Policia e Kosovës ka arrestuar të mërkurën drejtorin e Agjencisë Qendrore të Prokurimit, Mursel Rracin.Rraci, dyshohet se në mënyrë të... Për 5 euro ProCreditit i ikin klientët Ka disa ditë që banka ProCredit ka rritur tarifat për shërbimet e saja bankare, me theks transferet bankare. Klientët e kësaj banke shprehin pakënaqësinë... Qeveria ndan 30 mijë euro për Aeroportin e Gjakovës Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot, ka ndarë mjete financiare në vlerë prej 30 mijë euro për mbulimin e shpenzimeve të sigurisë dhe nevojave...