UP, marrëveshje bashkëpunimi me kompaninë Limak për trajnime Më 12 tetor 2016, në ndërtesën e Rektoratit të Universitetit Publik të Prishtinës “Hasan Prishtina”, rektori Prof. Dr. Marjan Dema, nënshkroi... Fabrika e xhinseve nė Kosovė - VIDEO A e dini se nė Kosovė prodhohen xhinse, apo si i njohim ne me emrin fermerka. Pėr kėtė ka njė fabrikė nė Gjakovė. Storien e fabrikės sė prodhimit tė xhinseve \"Bufalo\" nė qytetin e Gjakovės. Se cili... Me investimet e MBPZHR-sė sivjet 3000 vende tė reja pune nė bujqėsi Ministria e Bujqėsisė, nė programin pėr bujqėsinė dhe zhvillimin rural tė vitit 2016, pėrveē se ka rrite buxhetin pėr 3 milionė euro ma shumė se vitin e kaluar , e ka zgjeruar edhe mbėshtetjen pėr... Arrestohet roja i pyllit në Graçanicë për korrupsion Policia e Kosovës ka arrestuar një serb në Graçanicë, roje e një pylli, pasi që i njëjti dyshohet të ketë pranuar ryshfet.“Është... Borxhi i Trepçës dhe kreditorëve arrinë vlerën e afro 2 miliardë eurove Borxhi i pretenduar paraqet një nga sfidat me të cilat ballafaqohet kombinati metalurgjik... 61 të vdekur në vendet e punës Gjatë 5 vjetëve të fundit në sektorin e ndërtimtarisë, 61 qytetarë kanë humbur jetën në vendet e tyre të punës, ndërkaq 220 të... Kosova prodhon mjaftueshëm patate për vete dhe për vende të tjera Kosova ka shtuar prodhimin e shumë produkteve bujqësore, e po ashtu ka zgjeruar rrjetin e përpunimit për të plotësuar nevojat e konsumit vendor, por edhe për të...