Barcelona –Real Madrid, caktohet ora e El Clasicos së parë

Është zbuluar ora e El Clasicos së parë të sezonit mes Barcelonës dhe Real Madridit
Javier Tebas, presidenti i La Ligës, ka konfirmuar orën për “El Clasicon” e parë të edicionit të ri në La Ligë.

“El Clasico do të luhet të shtunën më 3 dhjetor në orën 16:15”, u shpreh Tebas për “Cadena Ser”, përcjell Express. Përballja e parë do të luhet në Camp Nou. 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.