Lajmet e Fundit:

00:23 | Enis Rama: Vetëm axhamitë shkojnë në luftën e Sirisë- Imami i xhamisë “Isa Begu” në Mitrovicë, Enis Rama, thotë se ata...00:11 | Ambasada serbe në Tripoli goditet nga minahedhësi- Libia po fundoset në një vend pa pushtet. Në kryeqytetin Tripoli, si dhe në...21:55 | Njerëzit nuk gjuhen në turrë të druve për këtë - VIDEO- Në “Puls” të KTV’së është zhvilluar debat i ashpër mes...21:49 | Tërnava “injoron” Fatmir Limajn, ia lë dorën zgjatur - VIDEO- Në selinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, sot shkuan shumë...21:43 | Njihuni me sheikun nga Opoja - VIDEO- Ky njeri nuk ka burime të naftës e as pasuri të pafund, por u ngjanë...21:35 | Një grua dhe dy fëmijë u vranë shkaku i një postimi në Facebook - FOTO- Një grua, një fëmijë dhe një bebe vdiqën në Pakistan gjatë...20:58 | Tetovari zhvarroset pas 22 vitesh, trupi i tij ende i freskët - FOTO- Suad Fejzuallahu i lindur në vitin 1972 ne Çellopek të Tetovës, i...13:49 | Presidentja në kafe me Haradinajn - FOTO- Kryetarja e Kosovës Atifete Jahjaga sot, pa vizitës në Bashkësinë Islame,...13:43 | Bertina sexy, si ka mundësi që është single?- Ish-banorja e \"Big Brother\" vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes,...10:45 | Anisa Zani: Ju rrëfej praninë e shtatë vajzave police në Lazarat- Historia e vajzës nga Gjirokastra, e cila u përzgjodh për operacionin“Unë...10:39 | Bajrami pa reduktime të rrymës, KEDS importon 400 mijë euro energji- KEDS për vetëm dy ditë ka shpenzuar 400 mijë euro duke importuar energji, pa...10:17 | Ja si u grabitën kosovarët në Rrugën e Kombit në Shqipëri- Prokuroria e Lezhës ka zbardhur skemën e plotë të grabitjes së...10:11 | Çfarë është Fiter Bajrami?- Fitër Bajrami është festa e cila bëhet pas mbarimit të muajit të...10:10 | Rrahje me kamxhik, u zunë duke ngrënë në publik gjatë Ramazanit - FOTO- Pesë veta u rrahën publikisht në Iran për shkak se ata po hanin në publik...10:07 | Në Tiranë qielli u ndriçua në mes të natës - FOTO- Në mes të natës, qielli është ndiçur mbrëmë. Fenomeni...

Drita me shtatë përforcime, synon kreun e tabelës

24.07.2013 14:41

 

 

Skuadra e futbollit Drita nga Gjilani, ka shtuar apetitet e saj për kampionatin e ri pasi ajo ka ofruar afër vetes hiq më pak se shtatë përforcime të reja. Kohë më lapër ajo kishte angazhuar  edhe trajnerin e ri dhe se kjo skuadër sipas drejtuesve  të klubit,  po përgatitet për të ofruar lojëra të mira, kënaq publikun, e pse jo edhe për të synuar kreun e tabelës.

Përforcimet e reja të kësaj skuadre janë: Xhevdet Mulliqi - sulmues / i ardhur nga Trepça,  Fidan Hasani  mbrojtës / i ardhur nga Hysi,  Florim Berisha - mesfushor / i ardhur nga Ferizaj,  Mirsad Idrizi – mbrojtës /  i ardhur nga Ferizaj Ridvan Emini – mbrojtës / i ardhur nga  Vitia, Egzon Cana - mesfushor / i ardhur nga  Gjilani  dhe Vllaznim Jashari - mesfushor anësor / i ardhur nga  Gjilani, ka bërë të ditur Ismajl Rashiti, kryetar i Klubit.

Sipas tij,  në skuadër është krijuar rregulli dhe disiplinë dhe po punohet shumë. “ Klubi ka krijuar stabilitet dhe kryesia është e vendosur  për të mos lejuar askush ta prish këtë atmosferë të mirë, madje janë paraparë ndëshkime drastike edhe deri në suspendim sepse nuk do të lejojnë asgjë të dalë jashtë kontrollit e të prishet kjo atmosferë në klub”,  ka thënë Rashiti për Portalin 2lonline.

Sipas tij, synimet e skuadrës bardhë e kaltër janë  ofrimi i lojërave të mirë dhe joshëse për simpatizuesit e  flaktë “intelektualët”,  e pastaj, pse jo, të synohet edhe pjesa e epërme e tabelës dhe vet kreu i saj.

Sipas tij, edhe me ardhjen e trajnerit të ri Musa Selimi, është krijuar një frymë  e mirë në ekip. Selimi po i mbanë stërvitjet si timonier i këtij klubi dhe pritet angazhimi i të gjithëve në klub për arritjen e rezultateve të dëshiruara për klubin, qytetin dhe tifozët më të zjarrtë në rajon, Intelektualët.

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.

Na ndiqni në