Lajmet e Fundit:

10:57 | Lidhjet e Besa Luzhës me AAK-në dhe financimet që merr nga Qeveria Thaçi - Besa Luzha, në disa paraqitje ka folur një analiste dhe ajo ka rënë në sy...10:51 | Lamtumirë kujtimeve të këqija- Shkencëtarë neurologë amerikanë jo vetëm që kanë identifikuar...10:47 | Fadil Ismajli: Kisha ftesë nga zonja Merkel, por Thaçi nuk më mori me vete- Ministri i Zhvillimit Ekonomik Fadil Ismajli i ka kryer të gjitha përgatitjet për...10:43 | Vritet në Siri edhe një shqiptar tjetër- Mediat shqiptare në Maqedoni kanë raportuar sonte se një shqiptarë nga Maqedonia...10:33 | Kim Jong-un, gjithmonë i Kuq: Urdhëron të transmetohen vetëm ndeshjet e Manchester United- Diktatori komunist Kim Jong-un gjithmonë ka qenë i Kuq. Dhe tani, tifozi 31 vjeçar...10:28 | Haradinaj: Mustafa do të jetë kryeparlamentar- Ramush Haradinaj, i nominuari për kryeministër nga koalicioni paszgjedhor LDK-AAK-Nisma,...10:24 | Mustafa: Po organizohemi ta shpëtojmë shtetin nga kapja - Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, vazhdon të insistojë në të drejtën e...00:34 | Molliqaj: Jemi fare pranë vendimit që të mbesim në opozitë- Në prag të seancës së ardhshme të Kuvendit të Republikës së...23:05 | Heta: Putin e Poroshenko janë në luftë e po takohen, e politikanët tanë jo- Opinionisti Albert Heta ka marrë një shembull interesant rreth dialogut të...22:55 | Doris Pack: Besa Luzhës t’i vijë turp!- Në një postim të saj të sotëm në Twitter, Doris Pack ka shkruar se...22:44 | Krasniqi thoshte se vendimet e Gjykatës Kushtetuese duhet të respektohen, e tash i quan të korruptuara- Kur kishte shkuar kërkesa në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës për...22:10 | Krasniqi: Frustrohen me Kushtetuesen tash, “e ngritën në qiell” më herët - Ministri në detyrë i Kulturës, Rinisë e Sportit, dhe njëherësh...21:18 | Shkëmbim zjarri me policinë serbe, plagoset një kosovar - Sot në kufirin Kosovë - Serbi, në territorin e Kushumlisë, ka pasur një...21:01 | Serbia, Shqipëria dhe Kosova përparim në bashkëpunimin për sigurinë- Marrëveshja e Brukselit mes Beogradit dhe Prishtinës ka sjellë përmirësim...17:10 | Viti 2009, kur të gjithë e donin Enver Hasanin- Në vitin 2009 të gjithë e donin Enver Hasanin. Madje edhe ata që sot e...

Top Channel hedh në gjyq Saimirin e Fiksit

09.11.2013 09:40

Ikja nga Top-Channel dhe prishja e kontratës me këtë television, në një kohë kur sezoni i ri kishte filluar do i kushtojë rreth 11 mijë euro Saimir Kodrës. Kjo është shuma që ky televizion kërkon nga Kodra, i cili u largua në fund të shtatorit pas nënshkrimit të kontratës me një tjetër televizion. Oferta e lartë e bërë nga Agon Channel, prej 12 mijë eurosh në muaj bëri që moderatori prej një dekade t’I thoshte lamtumirë studios së qindra denoncimeve e investigimeve që kanë  prekur politikën e thuajse çdo aspekt të jetës së shqiptarëve.

Objekti i çështjes që tashmë do e ndjek gjykata paraqitur nga subjekti Top-Channel është; “Konstatimin e zgjidhjes së paligjshme të Kontratës së Punës nga i padituri, dhe mospërmbushjen e detyrimeve të të paditurit që rrjedhin nga kjo kontratë; Detyrimin e të paditurit të zbatojë marrëveshjen e ndalimit të konkurrencës’ dhe të paguajë shumën prej 1,612,224 (një milion e gjashtëqind e dymbëdhjetë mijë e dyqind e njëzet e katër) lekë si rrjedhojë e shkeljes së detyrimit të ndalimit të konkurencës”. Ndërkohë pas ikjes së Saimirit, vendin e tij e zuri gazetarja Fjori Dardha, e cila duhet thënë ia ka dalë të jap më të mirën e saj. Veç kësaj Fjori është pritur mjaft mirë nga publiku e duket se ia ka gjetur telat edhe Doktorit, me të cilin si fillim janë kuptuar maksimalisht. (shqiptarja)
 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.

Na ndiqni në