Lajmet e Fundit:

00:34 | Molliqaj: Jemi fare pranë vendimit që të mbesim në opozitë- Në prag të seancës së ardhshme të Kuvendit të Republikës së...23:05 | Heta: Putin e Poroshenko janë në luftë e po takohen, e politikanët tanë jo- Opinionisti Albert Heta ka marrë një shembull interesant rreth dialogut të...22:55 | Doris Pack: Besa Luzhës t’i vijë turp!- Në një postim të saj të sotëm në Twitter, Doris Pack ka shkruar se...22:44 | Krasniqi thoshte se vendimet e Gjykatës Kushtetuese duhet të respektohen, e tash i quan të korruptuara- Kur kishte shkuar kërkesa në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës për...22:10 | Krasniqi: Frustrohen me Kushtetuesen tash, “e ngritën në qiell” më herët - Ministri në detyrë i Kulturës, Rinisë e Sportit, dhe njëherësh...21:18 | Shkëmbim zjarri me policinë serbe, plagoset një kosovar - Sot në kufirin Kosovë - Serbi, në territorin e Kushumlisë, ka pasur një...21:01 | Serbia, Shqipëria dhe Kosova përparim në bashkëpunimin për sigurinë- Marrëveshja e Brukselit mes Beogradit dhe Prishtinës ka sjellë përmirësim...17:10 | Viti 2009, kur të gjithë e donin Enver Hasanin- Në vitin 2009 të gjithë e donin Enver Hasanin. Madje edhe ata që sot e...16:27 | Brovina nuk e ka ndërmend të thërrasë seancën - Kryesuesja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Flora Brovina, nuk e ka...16:18 | Vendi drejtë zgjedhjeve, KQZ ka filluar përgatitjet - Gjykata Kushtetuese në Aktgjykimin e plotë që publikoi dje, konstatoi se kryetari i...13:46 | Aeroplanët bosh të Malaysia Airlines (Foto)- Tragjeditë e fluturimeve MH17 dhe MH370 të Malaysia Airlines e kanë çuar pran...13:02 | Rusët ‘çmenden’ pas Majlindës- Majlinda Kelmendi e arriti një sukses të jashtëzakonshëm dje, duke e fituar...12:37 | Thaçi në Berlin: Fokus kryesor, investimet gjermane në Kosovë- Kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi sot do të niset për Berlin ku do...12:21 | Sot takimi i bllokut me VV-në- Sot në orën 15:00 në zyrat e LDK-së në ndërtesën e Kuvendit...10:32 | Besa Luzha thotë se gjyqtari portugez i GJK-së ndoshta u ndikua me para- Besa Luzha, koordinatore e programit në fondacionin gjerman ‘Friedrich Ebert...

Brazil 27 femra për miss prapanica

02.10.2012 00:51

 

 

Konkursi i bukurisë “Miss BumBum” zhvillohet çdo vit në Brazil dhe çmimi nuk i shkon vajzës më të bukur, por asaj me të pasmet më të mira.

27 të reja marrin pjesë në konkursin më të famshëm që zhvillohet çdo vit në vendin latin.

Fillimisht bëhet seleksionimi duke e çuar numrin e konkurrenteve në 15. Këto vajza janë finalistet që udhëtojnë në Sao Paulo në muajin nëntor.
 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.

Na ndiqni në