A duhet te ndertohet xhamia ne qender te Prishtines?

Është hapur sërish debati për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë, diku në qendër. Komuna e Prishtinës ka dhënë leje, por një peticion i nisur nga banorët e lagjës Dardania ka ndezur debatet.


Cili është mendimi juaj?


A duhet të ndërtohet në qendër kjo xhami?
 

A duhet te ndertohet xhamia ne qender te Prishtines?
PO72360%
JO40934%
Po, me arkitekture unike756%

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.

Nga rubrika