Shkencëtarët britanikë ndalojnë procesin e plakjes Zbulimi i madh nga shkencëtarët britanikë mund të ngadalësojë apo edhe ta ndal procesin e plakjes.Dobësimi i trupit teksa plakemi apo nga sëmundjet si Alzheimer... “Lamborghini” kosovar i ndërtuar nga djaloshi nga Gjilani (Video) Djaloshi nga Gjilani, i cili krijoi automobilin e tij, është inspiruar nga marka e njohur e veturave Lamborghini.Driton Selmani ka punuar në këtë veture përgjatë... Kėto janė zyret e Instagramit dhe ky ėshtė numri i punėtorėve qė ka (Foto) Rrjeti i famshėm social, "Instagram" po fuqizohet ēdo ditė e mė shumė. Kompania e famshme i ka pėrurar zyret e reja duke u zhvendosur nė ish zyren e Facebookut, nė Menlo Park tė Kalifornisė. Nė kėto... Kujdes kur bisedoni me 'Viber', kėtė tė keqe tė tij kurrė nuk e keni ditur A pėrgjohet apo jo biseda nė \"Viber\", ėshtė njė pyetje qė secilit pėrdorues tė \"Viber\"-it nė Kosovė i intereson. Shumė nga bisedat thuhet se nuk i pėrgjon ky sistem, por mos u siguroni sepse... Lajm skandaloz për Volkswagen e Audi, probleme me karburant “Volkswagen grup” është duke tërhequr 334 mijë vetura të markës Volkswagen e Audi në SHBA dhe Kanada për shkak të rrjedhjeve të... Facebook përmirëson sigurinë e bisedave në Messenger Në pranverën e kaluar WhatsApp kishtë lëshuar një kod të ri përmes të cilit shtohej një shtresë e re e sigurisë për miliarda... VOLKSWAGEN PREMTON MAKINĖN E SĖ ARDHMES - VIDEO Volkswagen I.D, njė koncept i automobilave tė sė ardhmes, u zbulua gjatė shfaqes Paris Motor pak ditė mė parė. Pėrtej imazheve reale tė automjetit, Volkswagen zbuloi njė video tė shkurtėr rreth...